Menu główne
Strona główna
O mnie
Najcenniejsze

(Nie)tylko dla Kobiet
- antykoncepcja
- ciąża
- poród
- połóg
- noworodek
- karmienie piersią

Kalkulatory
Kontakt
Galeria
Galeria 2
Księga gości
Szukaj
Forum BabyBoom.pl
Statystyka
odwiedzających: 840866
 
Strona główna arrow - karmienie piersią arrow W jakiej pozycji karmić
W skrócie
W jakiej pozycji karmić Drukuj E-mail

NA SIEDZĄCO


W pozycjach siedzących plecy mamy powinny być wyprostowane i dobrze podparte. Pierś układa się wtedy naturalnie i jest najlepiej dostępna dla dziecka. Nogi opierają się na podłodze lub podnóżku. Na kolanach trzeba położyć małe poduszki lub zrolowany koc, tak aby dziecko i ręka matki były stabilnie podparte przez cały czas karmienia.
  
Klasyczna - dziecko przytulone brzuszkiem do brzucha matki, główka opiera się w zgięciu łokciowym, przedramię matki podtrzymuje plecy, a dłoń pośladki dziecka; pozycja najczęściej używana

Krzyżowa - dziecko jest ułożone jak w pozycji klasycznej, trzymane ręką przeciw do piersi, z której jest karmione. Dłoń matki podpiera kark i główkę dziecka, przedramię jego plecy.
 
Spod pachy - dziecko brzuszkiem jest zwrócone do boku mamy, nóżki znajdują się pod pachą. Dłoń mamy podtrzymuje główkę i kark dziecka, a przedramię jego plecy.

NA LEŻĄCO

Na boku - matka układa się na boku, ramię jest oparte na podłożu, nie na łokciu!
Małe poduszki warto włożyć pod plecy i między kolana. Dziecko leży przy matce (brzuszek do brzucha), oparte na jej ramieniu lub bezpośrednio na podłożu.

Na plecach - dziecko jest ułożone na mamie, z boku podtrzymywane jej ramieniem  i podparte poduszkami tak, by jego głowa znajdowała się na wysokości piersi.
Zalecana do karmienia po cięciu cesarskim w znieczuleniu przewodowym, kiedy dolna część ciała matki jest bezwładna.
 

Następny >
 
Gra
© 2005 Poona Online - www.ela.skoworodko.pl
Gra